COLOURS OF PARDUBICE – multižánrová vánoční nadílka Utesla

COLOURS OF PARDUBICE

multižánrová vánoční nadílka Utesly

koná se v Divadle 29 v úterý 20. 12. 2016 od 8:30 hodin

Unikátní komponované představení „Colours of Pardubice“ je symbiózou chemie, fyziky, historie a kulturních plodů civilizace na Pardubicku.

90 minut, kulturní guerrila Uskupení Tesla promění Divadlo 29 v lužní les a zároveň chemickou laboratoř, ve které se performance umělců a vědců pojí s choreografií tanečníků a site specific divadlem. Agenti umělci a vědci přibližují skrze tanec, kresby, projekce, hypotézy, teorie, syntézy a explose, destilace a extrakce skryté chemické procesy, které neviditelně a tiše pracují pro život na planetě a spolu Vám vyprávějí příběh o jedinečném pardubickém chemickém fluidu o stopách Pardubické chemie o kterých se nemluví, ale které se kreslí, performují, vypráví a tančí skrze Světlušky, Biostroje,Synthesis Colours, Bioimpakt, PNP Explosia, Betlchem a další. Po představení následuje exkurze, s vánočním občerstvením, v centru UTESLA K104.

Příběhem Colours of Pardubice Vás budou provázet performér, odborník na site specific a pedagog Tomáš Žižka, chemik a popularizátor vědy Alexandr Prokop, choreograf, tanečník a pedagog David Stránský a vědci a doktorandi FChT Univerzity Pardubice.

Dramaturgie scénář připravil tým UTesla s Chemical and Art Agents a asistenty žáky ZŠ-účastníky kroužků „Víkendy s vědou UTesly, dále odborní lektoři, J. Opršal, H. Doušová, J. Mašín, H. Zgoni, A. Prokopová, M. Chmelíková, L. Vlášková, H. Flosová, O. Lengálová, I. Lusková.

Pilotní projekt je určen pro školy.

Rezervace na představení na Hana Flosová mob. 725 880 934, hanaflosova@seznam.cz

Více informací najdete na www.utesla.cz, www.facebook.com/utesla

Autor a realizátor pilotního projektu Uskupení Tesla z.s.. Projekt vznikl za podpory Statutárního města Pardubice,Explosia a.s., Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice, JHV engineering a.s., Synpo a.s., VČD Pardubice a Divadla 29.

Pozvánka

Video záznam